1
/
14
1
/
14
$1,134.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $204.30 Coupon
Coupons Details
$930.69
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,134.99
18%
Off Over $0.00
-$204.30
Price After Coupon
$930.69
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,813.99
70% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21674282
This modern quartz bar has an elegant design that will add a contemporary touch to your home or commercial space.
- The quartz tabletop is scratch-resistant and easy to clean, ensuring long-lasting durability.
- Multiple sizes are available to suit a variety of usage scenarios, whether it is a restaurant, home bar or social gathering.
- The simple and stylish design is combined with practical storage space to ensure both functionality and beauty.
- The height-adjustable design makes it suitable for a variety of seating combinations and can easily integrate into any decorative style.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
Product Overview
| Design | Fixed Top |
| Product Type | Bar Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Table Base Material | Wood |
| Table Top Color | White |
| Color | White |
| Top Shape | Free Form |
| Style | Modern |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Base Color | Black,White |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Feature | Storage |
| Storage Included | Storage Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Top Material | Stone |
| Please Note | Table Only |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service