1
/
21
1
/
21
$155.90
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$155.90
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$155.90
Price After Coupon
$155.90
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$324.14
52% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21660933
This bedside table adopts modern style design, simple and elegant, suitable for various home decoration styles.
- Made of high-quality artificial wood, it is sturdy and durable, ensuring a long service life.
- Equipped with two layers of drawers and an open storage shelf, it provides ample storage space and is suitable for a variety of scenarios such as bedroom, living room or study.
- The unique open shelf design makes it convenient to place books, alarm clocks or decorations, which is practical and beautiful.
- The white smooth surface is easy to clean, keeping your living space tidy and bright, and improving your home quality.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (36 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 21.5" (55 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Dark Gray,Beige,White,Light Khaki,White Inner |
| Style | Modern |
| Product Type | Open Storage |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Orientation | Right,Left |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service