1
/
16
1
/
16
$242.93
Claim Coupon
Coupons Details
$242.93
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$242.93
Price After Coupon
$242.93
Available Coupons
$430.03
44% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21667294
This bedside table adopts a modern and simple design style. It is elegant and versatile, and can easily enhance the style of the bedroom.
- Made of carefully selected composite wood, it is sturdy, durable, environmentally friendly and safe, adding a sense of peace of mind to your home life.
- Suitable for bedrooms, living rooms or study rooms, providing more storage options for your living space.
- Unique rounded corner design prevents collision and is especially suitable for home use.
- Comes with a large storage drawer to easily store frequently used items, adding daily convenience.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18.5" (47 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Coffee,Dark Gray,Grey,Khaki,Light Gray,Off-White,Orange |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 16"L x 16"W x 18.5"H,18"L x 16"W x 18.5"H,20"L x 16"W x 18.5"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service