1
/
13
1
/
13
$118.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $21.42 Coupon
Coupons Details
$97.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$118.99
18%
Off Over $0.00
-$21.42
Price After Coupon
$97.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$253.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21702734
This modern textile shade vanity mirror lamp is a perfect combination of simplicity and elegance, adding a touch of luxury to your bathroom.
- Unique style: simple and modern design, suitable for various decoration styles.
- Excellent material: High-quality textile lampshade, long-lasting and durable.
- Applicable to multiple scenarios: Suitable for various living environments such as bathrooms and bedrooms.
- Fashionable colors: Available in black and gold, easy to match with your home.
- Easy installation: Simple design, easy to install and maintain.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 23" |
| Width | 8" |
| Length | 6.5" |
| Fixture Depth | 8" |
| Backplate Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Fabric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Fabric |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Gold |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service