1
/
30
1
/
30
$456.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $82.26 Coupon
Coupons Details
$374.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$456.99
18%
Off Over $0.00
-$82.26
Price After Coupon
$374.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,058.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21694148
This modern marble coffee table set is the perfect centerpiece for your living room with its simple yet stylish design. The exquisite marble top with a round design will enhance the elegance of your space whether you are displaying books or decorations or having afternoon tea with friends.
- Modern style design perfectly fits various interior decorations and enhances the overall sense of space.
- Natural marble material, showing luxury and quality, easy to clean and maintain.
- Circular design, suitable for family gatherings or small spaces, easy to freely combine.
- Solid desktop support structure ensures stability and durability.
- Multifunctional scene application, suitable for living room, study, and other spaces, adding convenience to family life.
Weights & Dimensions

| Depth | Standard (16-40 in.) |
| Height | Standard (14-22 in.) |
| Length | Small (Under 30 in.),Standard (30-50 in.) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 16" (40 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
| Smallest Table | Smallest Table Included,Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Product Type | Coffee Table |
| Suitable for Indoor Use | Suitable for Indoor Use |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Stools Included | Stool Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Base Material | Iron |
| Table Base Color | Black,White |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Table Top Material | Stone |
| Table Top Color | Beige,Gray |
| Size | 20"L x 20"W x 16"H,24"L x 24"W x 16"H,27.5"L x 27.5"W x 16"H + 20"L x 20"W x 20"H,28"L x 28"W x 16"H,31.5"L x 31.5"W x 16"H,31.5"L x 31.5"W x 16"H + 24"L x 24"W x 20"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Foldable | Non-Foldable |
| Lift Top | Without Lift Top |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Gray-White,Grey,Off-White |
| Number of Table Included | 1,2 |
| Set Type | Nesting Tables,Single Table |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service