1
/
43
1
/
43
$283.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $51.12 Coupon
Coupons Details
$232.87
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$283.99
18%
Off Over $0.00
-$51.12
Price After Coupon
$232.87
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$891.99
68% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21707098
This storage cabinet, with its modern and simple design style, fits perfectly into any home environment. The white tone and simple line design give people a fresh and elegant visual experience.
- The design style highlights modernity, and simplicity yet elegance, and is suitable for a variety of decoration styles.
- Made of high-quality white material, it has a smooth surface, and delicate touch, and is easy to clean and maintain.
- Rich in functionality, it includes four drawers and multiple open compartments for flexible storage of a variety of items.
- The combination of open and closed structural design provides a storage solution that combines convenience and privacy.
- Suitable for living rooms, bedrooms, and offices, it provides spacious storage space and has a variety of uses.
- Sturdy construction, Safe and stable, equipped with an anti-dumping design to ensure safety during use.
The perfect combination of open display shelves and closed storage drawers shows the harmonious unity of excellent practicality and modern aesthetics.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 26" (65.9 cm),33" (84.6 cm),40.5" (103 cm),48" (122 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),46.5" (118.3 cm),55" (140 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Base Color | White |
| Base Material | Wood |
| Color | White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.),Small (Under 24 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets,Accent Chests |
| Shape | Rectangle |
| Size | 24"L x 16"W x 26"H,24"L x 16"W x 33"H,24"L x 16"W x 41"H,24"L x 16"W x 48"H,31"L x 16"W x 26"H,31"L x 16"W x 33"H,31"L x 16"W x 41"H,31"L x 16"W x 48"H,39"L x 16"W x 26"H,39"L x 16"W x 33"H,39"L x 16"W x 40.5"H,39"L x 16"W x 48"H,47"L x 16"W x 26"H,47"L x 16"W x 33"H,47"L x 16"W x 41"H,47"L x 16"W x 48"H,55"L x 16"W x 33"H,55"L x 16"W x 48"H,55.1"L x 15.7"W x 40.6"H |
| Style | Modern |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included,Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Drawers | 10,12,3,4,5,6,8 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Drawers |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service