1
/
18
1
/
18
$1,473.99
Claim $250.58 Coupon
Coupons Details
$1,223.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,473.99
17%
Off Over $0.00
-$250.58
Price After Coupon
$1,223.41
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$2,714.99
46% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713969
This cabinet is designed in a modern and simple style, with simple and smooth lines, white tones, and gold decorations. The overall look is elegant and luxurious, and it fits perfectly into any home environment.
- The design style focuses on modernity, and the exquisite lines and color matching show high-end taste.
- Made of high-quality wood, it has a smooth and delicate surface,and feels comfortable and wear-resistant, highlighting the natural beauty of wood.
- The cabinet provides multiple storage spaces, which is convenient for storing various items and is very practical.
- The metal legs are sturdy and durable, ensuring the stability of the cabinet while adding a sense of fashion.
- Suitable for a variety of home scenes, whether it is a living room or a bedroom, it can be perfectly matched with the home.
- It is treated with environmentally friendly paint, which is safe and odorless, protecting your health.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 31.5" (80 cm),35.5" (90 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),59" (150 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Gold |
| Base Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Countertop Material | Stone |
| Length | Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 47"L x 16"W x 31"H,47"L x 16"W x 35"H,59"L x 16"W x 31"H,59"L x 16"W x 35"H |
| Style | Glam |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service