1
/
12
1
/
12
$793.99
Claim $79.40 Coupon
Coupons Details
$714.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$793.99
10%
Off Over $0.00
-$79.40
Price After Coupon
$714.59
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21619102
This cabinet is like a fine work of art. Its simple and elegant lines blend with modern design. The pure white color is like soft clouds, decorating your home space and filling every corner with tranquility and warmth.
- Its smooth silhouette and exquisite details highlight a minimalist modern style, perfectly fitting into any home decor.
- Made of selected high-quality wood, it has a natural and simple texture, while also providing wear resistance and long service life.
- The multi-layer storage design can not only effectively divide the space, but also easily display books or decorations, thus improving storage efficiency.
- Whether it is the living room, bedroom or study, it can become the center of attention and add color to the space.
- The stable structural design ensures the anti-dumping function, ensuring the safety of you and your family.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 94.5" (240 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 31.5"L x 13.8"W x 94.5"H,16"L x 14"W x 94"H |
| Length | Standard (24-42 in.),Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Blue,White,Green,Pink |
| Top Color | Blue,White,Green,Pink |
| Base Color | Blue,White,Green,Pink |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Feature | Glass Doors |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Adjustable Shelves |
| Baskets | Without Basket |
| Number of Shelves | 3,5 |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Cabinets | 3,2 |
| Legs Included | Without Legs |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service