1
/
26
1
/
26
$119.99
Claim $20.40 Coupon
Coupons Details
$99.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$119.99
17%
Off Over $0.00
-$20.40
Price After Coupon
$99.59
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$325.99
63% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21700211
This storage cabinet is based on a simple and modern design style, which perfectly integrates into any home environment. The white appearance not only enhances the brightness of the space, but also adds a touch of elegance and fashion.
- Made of high-quality wood with delicate texture, you can feel its exquisite craftsmanship and high-end texture with every touch, ensuring long-term durability.
- The storage space is reasonably designed, and the location of items can be flexibly allocated. Whether in the living room or bedroom, various daily items can be easily stored.
- The humanized door handle allows for smooth and convenient opening and closing, bringing a comfortable user experience.
- It is suitable for use in a variety of scenarios, and its space-saving height design is particularly suitable for small apartments, adding neatness and beauty to the room.
- It has an anti-dumping design, providing higher safety protection and making family life more secure.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 22" (56 cm),38" (97 cm),54" (138 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (34 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foldable | Non-foldable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Natural,White |
| Base Material | Wood |
| Color | Natural/ White,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 16"L x 13"W x 22"H,16"L x 13"W x 38"H,16"L x 13"W x 54"H,23.5"L x 13"W x 54"H,24"L x 13"W x 22"H,24"L x 13"W x 38"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Natural,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Cabinets | 1,2,3 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service