1
/
12
1
/
12
$2,235.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $402.48 Coupon
Coupons Details
$1,833.51
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,235.99
18%
Off Over $0.00
-$402.48
Price After Coupon
$1,833.51
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,350.99
49% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210119186
This modern wooden sideboard is designed with storage and display in mind, making it perfect for enhancing your dining experience. Its elegant design not only elevates the overall aesthetics of the dining room but also provides practical storage solutions, ensuring the orderly arrangement of tableware and other items.
- 1. Ample storage space: The sideboard features spacious cabinets and multiple shelves, making it ideal for organizing and storing various tableware and daily necessities, ensuring a clean and tidy dining area.
- 2. Lighting function: The built-in lighting provides perfect background light for your displayed items, which not only enhances the decorative effect but also makes it easy to access the items you need during dinner.
- 3. Modern Design: The fresh modern style paired with high-quality wood gives this sideboard a perfect blend of classic and fashionable elements, allowing it to seamlessly integrate with a variety of decorating styles.
- 4. Practicality: Whether used as a food display platform at holiday parties or as a storage and display area for exquisite tableware on an everyday basis, this sideboard can easily meet or enhance the family dining experience.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 58" (148 cm),71" (181 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (46 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 86.5" (220 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Product Type | Kitchen Storage Cabinet |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Number of Doors | 8,10 |
| Storage Included | Storage Included |
| Wall Bridge | Not Wall Bridge |
| Free Standing | Freestanding |
| Lighting Included | Lighting Included |
| Popular Sizes | Standard(50"-75") |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service