1
/
11
1
/
11
$414.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $74.70 Coupon
Coupons Details
$340.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$414.99
18%
Off Over $0.00
-$74.70
Price After Coupon
$340.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$569.99
27% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21751196
This modern bedside table, made of high-quality wood and featuring 2 drawers, is elegantly designed and highly practical, making it ideal for the bedroom to accommodate nighttime reading or personal belongings.
- Premium Material: The durable wood material ensures long-term stability and safety, bringing a natural home experience.
- 2 Spacious Drawers: Practical drawer storage features allow for convenient storage of various nighttime essentials, keeping the bedroom neat and organized.
- Space-Saving: Its compact size makes it ideal for bedrooms with limited space, saving space while remaining highly efficient and practical.
- Style versatility: The product features a modern design that suits various home décor styles and enhances the overall aesthetics of the space.
- No Assembly Required: Ready to use right out of the box.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Walnut |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Foldable | Fixed |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service