1
/
15
1
/
15
$380.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $68.58 Coupon
Coupons Details
$312.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$380.99
18%
Off Over $0.00
-$68.58
Price After Coupon
$312.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$609.99
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210108074
This modern, narrow wooden sideboard combines aesthetics and practicality, making it an essential piece of furniture for your dining room. Its compact design is perfect for small spaces, yet still provides ample storage and display space.
- Multifunctional storage space: Equipped with 2 drawers and 4 open shelves, it allows for easy categorization and storage of different items. Whether storing tableware or displaying exquisite decorative items, this sideboard can easily handle the task.
- Classic design style: Combining modern style with solid wood materials, it gives the home environment a warm and stylish atmosphere, which is very suitable for various home decoration styles.
- Durable and sturdy: The engineered wood countertop is both beautiful and durable, providing a solid surface for everyday use. The natural wood tone makes it easy to match with other furniture.
- Suitable for various occasions: It can be used as a food display stand for parties or festive banquets, or in daily life to store and display your favorite tableware.
- Clever space utilization: The cabinet's narrow design makes it suitable for placement in corners or any limited space, making full use of every inch of space and enhancing its effectiveness.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 69" (176 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Natural Finish,Walnut |
| Size | 28"L x 16"W x 69"H,24"L x 16"W x 69"H,20"L x 16"W x 69"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service