1
/
32
1
/
32
$1,094.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $197.10 Coupon
Coupons Details
$897.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,094.99
18%
Off Over $0.00
-$197.10
Price After Coupon
$897.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,328.99
53% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210080050
This modern wooden sideboard, with its simple yet elegant design, is the perfect addition to any home dining room. Its subtle wood grain complements the modern style, enhancing the overall aesthetic while adding a touch of warmth to your dining space.
- Versatile storage design: Equipped with adjustable shelves and multiple drawers and doors, it provides you with flexible storage solutions to meet the storage needs of different items.
- Exquisite display function: The spacious countertop is ideal as a food display area for holiday gatherings, and can also be used to display exquisite tableware or decorations on a daily basis.
- The perfect combination of modern style and wooden texture allows the sideboard to coordinate with any dining room or kitchen environment, creating a comfortable and modern spatial atmosphere.
- It has both practical and decorative value: it not only enhances the dining experience, but also helps to enhance the overall charm of the restaurant. It is an ideal choice for family gatherings and daily life.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 31.5" (80 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Cream,Nut/Brown,Walnut/Cream |
| Size | 31"L x 16"W x 31"H,39"L x 16"W x 31"H,47"L x 16"W x 31"H,55"L x 16"W x 31"H,63"L x 16"W x 31"H,71"L x 16"W x 31"H,79"L x 16"W x 31"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75"),Wide(Over 75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Pull Out Shelves | Not Pull-Out Shelf |
| Tilt Out Trash Cabinet | Not Tilt Out Trash Cabinet |
| Storage Included | Storage Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service