1
/
11
1
/
11
$514.47
Claim Coupon
Coupons Details
$514.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$514.47
Price After Coupon
$514.47
Available Coupons
$814.73
37% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21788062
This bedside table features a minimalist modern design, perfectly combining practicality and beauty.
- Made of high-quality wood, it feels delicate, is sturdy and durable, and shows the beauty of natural texture.
- Suitable for bedrooms, study rooms or guest rooms, adding a touch of nature to any home style.
- The unique round embossed drawer design adds an artistic touch to the interior.
- Double drawers provide ample storage space to keep the room tidy and organized.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 21" (54.1 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18.5" (47 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Light Coffee |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Length | Standard (21-29 in.) |
| Baskets | Without Basket |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service