1
/
12
1
/
12
$3,446.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $620.46 Coupon
Coupons Details
$2,826.53
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,446.99
18%
Off Over $0.00
-$620.46
Price After Coupon
$2,826.53
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,778.99
40% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210026871
This modern wooden sideboard combines storage and aesthetics, enhancing the dining experience. Its self-standing design requires no additional fixing, making it easy to find a suitable placement location.
- Its built-in lighting system provides an ideal light source for displaying exquisite tableware and items, making them particularly eye-catching during meals.
- The ample storage cabinets provide sufficient space for tableware, kitchen appliances, and other items, keeping the dining area clean and organized.
- The stone top is durable and easy to clean, making it suitable for preparing drinks or displaying food, especially at festive gatherings.
- Different sizes are available to suit different space requirements, including standard and narrow, providing flexibility to solve space limitations.
- Made of high-quality wood, it adds a natural and warm atmosphere, blends perfectly with modern home styles, and enhances the overall aesthetics of the dining room.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 59" (150 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 57" (145 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 47"L x 18"W x 57"H,59"L x 18"W x 57"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Buffet Table |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Stone |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Kitchen Appliance Storage | Kitchen Appliance Storage Included |
| Storage Included | Storage Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Lighting Included | Lighting Included |
| Painted | No Painted |
| High Gloss | Not High Gloss |
| Popular Sizes | Standard(50"-75"),Narrow(Under 50") |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service