1
/
13
1
/
13
$1,370.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $219.36 Coupon
Coupons Details
$1,151.63
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,370.99
16%
Off Over $0.00
-$219.36
Price After Coupon
$1,151.63
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,383.99
42% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715351
This modern and stylish cabinet is presented in a simple and elegant design language. The warm white tone blends into the home environment, and every detail shows its noble quality. Its glass door panel allows light to softly shine into the cabinet, with great visual beauty. Feel the aesthetics of life and enjoy the art of design.
- The unique modern design is perfectly integrated into a variety of home styles and enhances the overall space style.
- Made of high-quality wood, it has a delicate touch, giving your home a natural and warm feel while ensuring long-lasting durability.
- The considerate and user-friendly design structure provides a convenient storage solution and effectively saves space.
- It is suitable for various application scenarios, whether it is a living room, study or bedroom, it can easily demonstrate its value.
- The stable structural design has excellent anti-dumping function, ensuring safety and reliability in daily use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Base Color | White |
| Base Material | Wood |
| Color | White |
| Countertop Material | Wood |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 28"L x 16"W x 39"H |
| Style | Modern |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Number of Drawers | 2 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service