1
/
18
1
/
18
$336.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $60.66 Coupon
Coupons Details
$276.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$336.99
18%
Off Over $0.00
-$60.66
Price After Coupon
$276.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$619.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21634849
This bedside table is a perfect combination of elegance and modernity. The soft corner design is smooth yet simple, and the golden details make it a work of art that embellishes the bedroom.
- The design style is elegant and modern, perfectly combining fashion and elegance, suitable for any home style.
- High-quality leather material, excellent hand feel, wear-resistant and durable, easy to clean.
- The soft corner design ensures safe use and is suitable for families with children to reduce collision injuries.
- The drawers are spacious and practical, with smooth slides, providing ample storage space to meet daily storage needs.
- Gold details add a touch of luxury and give the bedroom a sophisticated touch.
- The bottom has a sturdy support and the anti-slip design ensures stability, making daily use safer and more worry-free.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),14" (35 cm),16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 12"L x 16"W x 19"H,14"L x 16"W x 19"H,16"L x 16"W x 19"H,18"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 19"H |
| Color | Dark Gray,Gray-Blue,Khaki,Light Gray,Off-White |
| Countertop Material | Stone |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service