1
/
18
1
/
18
$948.92
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$948.92
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$948.92
Price After Coupon
$948.92
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,151.54
18% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21685246
This TV cabinet is a perfect match for the living room with its simple and modern design and exquisite walnut wood tone. Its rectangular appearance provides ample placement space without losing elegance. The storage function meets the dual pursuit of practicality and beauty of modern families.
- The classic combination of walnut and white enhances the taste of your home.
- Abundant storage space, including drawers and door openings, makes it easy to organize items.
- Made of high-quality wood to ensure long-lasting durability.
- The modern and simple design can be easily integrated into any home style.
- Suitable for use as an entertainment center and can be placed in multiple scenes such as living room, bedroom, etc.
Weights & Dimensions

| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Shape | Rectangle |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Usage | Living Room |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Color | Walnut,Walnut/ White |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Length | Long (Over 67 in.),Standard (48 - 67 in.) |
| Material | Wood |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Product Type | TV Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 55"L x 12"W x 18"H,63"L x 12"W x 18"H,71"L x 12"W x 18"H,79"L x 12"W x 18"H |
| Style | Modern |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Cable Management | Cable Management Included |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Feature | Drawers |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelves Included | Shelves Included,Shelves Not Included |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service