1
/
14
1
/
14
$272.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $49.14 Coupon
Coupons Details
$223.85
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$272.99
18%
Off Over $0.00
-$49.14
Price After Coupon
$223.85
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$423.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21677675
This modern brown glass pendant light combines minimalist design with practical functionality to add a stylish touch to your kitchen or dining room.
- Using high-quality glass lampshade, the light is soft and uniform, enhancing the warm atmosphere of the space.
- Adjustable hanging rope design can adapt to different ceiling heights and make installation more flexible.
- It is suitable for a variety of home environments such as kitchens and restaurants, showing a unique modern style.
- Direct wire connection ensures safe and reliable power supply and easy maintenance.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Fixture Height | 12" |
| Length | 12" |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Globe |
| Feature | Hanging |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Brown |
| Glass Type | White Glass |
| Material | Wood |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Coffee |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service