1
/
9
1
/
9
$428.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $77.22 Coupon
Coupons Details
$351.77
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$428.99
18%
Off Over $0.00
-$77.22
Price After Coupon
$351.77
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,076.99
60% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21703954
This modern bedside table features an acrylic frame design, and its transparency enhances the transparency and modern feel of the space.
- A sophisticated drawer provides convenient storage space for your personal belongings, perfect for books, glasses and other nighttime essentials.
- Compact size, very suitable for small space, making your bedroom more tidy and stylish.
- The simple and elegant design can be integrated into many home styles and is an ideal choice for bedrooms and living rooms.
- A variety of color options are available, including apricot gray, apricot and white, which can be matched according to personal preference.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (49.5 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Apricot,Apricot Gray |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Countertop Material | Plastic/Acrylic |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Swivel | Non-Swivel |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Baskets | Without Basket |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service