1
/
10
1
/
10
$265.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $47.88 Coupon
Coupons Details
$218.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$265.99
18%
Off Over $0.00
-$47.88
Price After Coupon
$218.11
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$494.99
46% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21688451
This modern wooden bedside table combines minimalist design with practical functionality, making it an ideal addition to any bedroom.
- It is made of high-quality wood and is finely matte treated to reveal a natural and soft texture.
- The open storage design provides you with convenient access space, and can easily store daily necessities such as books and electronic devices.
- Equipped with multiple drawers and adopts silent rail design to ensure quiet and comfortable use.
- Measuring 20"L x 14"W x 21"H, it's perfect for smaller bedrooms and matches the height of your bed perfectly.
- Modern style design, suitable for matching with a variety of home styles, especially suitable for modern minimalist style master bedrooms.
- Easy to install and maintain, just wipe it lightly with a damp cloth to keep it clean.
- With integrated storage and ease of use, it’s perfect for small families who need to use space efficiently.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (49 cm),21" (54 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (36 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 20"L x 14"W x 19"H,20"L x 14"W x 21"H |
| Color | Cherry Wood,Khaki,White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Product Type | Open Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service