1
/
19
1
/
19
$1,259.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $226.80 Coupon
Coupons Details
$1,033.19
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,259.99
18%
Off Over $0.00
-$226.80
Price After Coupon
$1,033.19
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,953.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21520276
This modular metal frame TV stand offers the perfect solution for modern home entertainment systems with its flexible design and industrial-inspired aesthetic.
- The modular structure allows you to freely combine and adjust the configuration to accommodate various TV sizes from 55 to 70 inches to meet the needs of different families.
- The sturdy metal frame provides excellent load-bearing capacity and can support 100-150 pounds, ensuring safe and long-lasting use.
- The open shelf design not only facilitates heat dissipation and cable management of the equipment but also adds a modern feel to the product.
- The perfect combination of environmentally friendly materials and powder-coated metal is not only durable but also easy to maintain daily, achieving a combination of technological sense and quality of life.
Weights & Dimensions

| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
| Legs Included | Without Legs |
| Overall Height - Top to Bottom | 14" (35 cm),20.5" (52 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 59" (150 cm),79" (200 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Color | White |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Length | Long (Over 67 in.) |
| Material | Wood |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Product Type | TV Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 59"L x 14"W x 14"H,59"L x 14"W x 20"H,78.7"L x 13.8"W x 13.8"H,78.7"L x 13.8"W x 20.5"H |
| Style | Modern |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Cable Management | Cable Management Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage,Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service