1
/
12
1
/
12
$996.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $179.46 Coupon
Coupons Details
$817.53
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$996.99
18%
Off Over $0.00
-$179.46
Price After Coupon
$817.53
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,766.99
64% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210100530
Weights & Dimensions

| Length | Wide (Over 24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Color | Black,White,Walnut |
| Table Top Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Color | Black,White,Brown |
| Base Material | Wood |
| Product Type | Chairside |
| Height Adjustable | Adjustable Height |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 24" (60.5 cm) |
| Foldable | Foldable |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Black,White,Brown |
| Table Base Type | Wheel |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service