1
/
18
1
/
18
$279.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.40 Coupon
Coupons Details
$229.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$279.99
18%
Off Over $0.00
-$50.40
Price After Coupon
$229.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$451.99
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21578518
Crafted from beautiful faux leather, this modern bedside table exudes a unique and elegant feel that will fit perfectly into a modern, minimalist bedroom design. It is not only suitable for modern-style bedrooms, but also all kinds of small-sized bedrooms, providing the dual enjoyment of practicality and beauty.
- Equipped with two spacious drawers, it provides ample storage space for daily necessities and keeps the room tidy and organized.
- The drawers are designed with silent guide rails, so you can open and close the drawers at any time without disturbing other people's rest.
- Choose the bedside table that suits you according to different sizes. The height perfectly matches most beds and is convenient for daily use.
- The hidden handle design makes the overall appearance more concise and enhances the convenience of use.
- The anti-dumping safety design ensures stability and safety in use, especially suitable for users with children and pets in the family.
- Pair it with a bed frame or other home furnishing items from the same series to create a bedroom environment with a unified style.
- Maintenance is simple, just wipe it gently with a damp cloth to keep it clean, no special treatment is required.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),16" (40 cm),19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,White,Off-White,Khaki,Light Gray |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Faux Leather |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 16"L x 16"W x 19"H,12"L x 16"W x 19"H,19"L x 16"W x 19"H |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service