1
/
14
1
/
14
$105.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $19.08 Coupon
Coupons Details
$86.91
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$105.99
18%
Off Over $0.00
-$19.08
Price After Coupon
$86.91
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$187.99
44% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21653957
Woven from premium brown rattan, this chandelier has a strong Asian influence and is both modern and distinctive.
- Its compact Mini size is suitable for small spaces such as kitchens and dining rooms, adding a warm and elegant atmosphere to your home.
- This pendant lamp is easy to install and offers flexible light adjustment to create the perfect interior lighting effect.
- Rattan is a natural and environmentally friendly material that is both durable and easy to clean, ensuring your home life is healthier and more convenient.
- As a dining room chandelier, it can easily integrate into a variety of interior design styles and is a perfect choice for modern homes.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Canopy Width | 4" |
| Fixture Height | 6.5" |
| Length | 12.5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 12.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 47" |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | Indoor |
| Fixture Type | Drum |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Round |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Color | Brown |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Wood |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Brown |
| Shade Material | Rope |
| Style | Oriental |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service