1
/
11
1
/
11
$1,658.99
Claim Coupon
Coupons Details
$1,658.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,658.99
Price After Coupon
$1,658.99
Available Coupons
$2,199.99
25% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21544976
Crafted from natural wood, this modern bar table complements its elegant, minimalist design and is perfect for any home, from a stylish apartment to a classic family space.
- The spacious storage space allows tableware, wine bottles and other small items to be stored in an orderly manner, saving worry and effort.
- The easy-to-assemble design allows you to enjoy this beautiful furniture in the shortest possible time.
- The desktop is wide and well-designed, making it suitable for a variety of occasions. Whether it is used as a kitchen bar or a home office desk, it is very considerate.
- The lightweight structure makes it extremely easy to move, providing you with great flexibility in switching between the living room and the kitchen.
- Durable natural wood is not only strong but also easy to clean so it looks new for longer.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 42" (107.5 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 18.5" (47 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Top Material | Stone |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Color | White,Natural Finish |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Manufactured Wood |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Popular Table Lengths | 42 inches |
| Base Color | Natural,White |
| Extendable / Collapsible Table | Extendable/ Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service