1
/
22
1
/
22
$211.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$211.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$211.99
Price After Coupon
$211.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$379.99
44% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21684049
Designed in a Scandinavian minimalist style, this bedside table will fit in perfectly with any modern home.
- Made from carefully selected natural wood, it displays natural grain, ensuring durability and beauty.
- Suitable for a variety of occasions, whether it is a bedroom, living room or study, it can be used as practical storage furniture.
- The unique double drawer design provides ample storage space, helping you easily organize various items and keep your living space tidy and organized.
- The small partition design on the top can be used to place books, alarm clocks or decorations, increasing the convenience and decorativeness of use.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),19.5" (50 cm),16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 20" (51 cm),24" (61 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Sandalwood Color,Natural |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 12"L x 16"W x 20"H,11.8"L x 15.7"W x 24"H,16"L x 16"W x 20"H,15.7"L x 15.7"W x 24"H,20"L x 16"W x 20"H,19.7"L x 15.7"W x 24"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.),Standard(23-28 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included,Shelves Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service