1
/
12
1
/
12
$517.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $93.24 Coupon
Coupons Details
$424.75
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$517.99
18%
Off Over $0.00
-$93.24
Price After Coupon
$424.75
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$859.99
40% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21887014
This modern bedside table attracts the eye with its simple yet elegant design. It perfectly combines natural wood with a glass top, exuding a unique charm of nature and modernity.
- Its compact size fits into small spaces and allows for flexible placement in bedrooms or living rooms.
- Equipped with multiple drawers, it provides ample storage space for daily items. It can conveniently store books, sundries or personal items, keeping the space tidy and organized.
- The table top is made of high-quality glass, which is easy to clean and wear-resistant, making it ideal for placing table lamps, alarm clocks or decorations.
- The natural color appearance blends perfectly with various room decoration styles. It can be used as a companion for nighttime reading in the bedroom or as an auxiliary means next to the sofa in the living room.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),12" (30 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 21.5" (54.9 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Natural Finish |
| Style | Modern |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Glass |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Size | 12"L x 16"W x 22"H,16"L x 16"W x 22"H |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service