1
/
8
1
/
8
$218.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $39.42 Coupon
Coupons Details
$179.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$218.99
18%
Off Over $0.00
-$39.42
Price After Coupon
$179.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$422.99
48% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21940846
This modern wooden side table will add a touch of elegance to your living space with its simple yet sophisticated design. It comes in a natural wood color that will suit any decor style, making it both practical and beautiful.
- The rectangular desktop design provides enough space to place books, coffee cups or decorations, improving convenience in daily life.
- The whole side table is made of high-quality wood, ensuring the product's durability and long-term use.
- The table legs are designed as pillars, which improves the overall stability. At the same time, there are book slots at the bottom to provide additional book storage space.
- It is suitable to be placed next to the sofa or in the corner of the bedroom. It is not only convenient for taking drinks and magazines, but also embellishes the space and creates a comfortable and pleasant living atmosphere.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Product Type | Chairside |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Wood |
| Base Color | Natural,Brown |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Natural Finish,Brown |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | With Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 25" (63 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Nut-Brown,Natural |
| Table Base Type | Pedestal |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service