1
/
12
1
/
12
$278.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.22 Coupon
Coupons Details
$228.77
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$278.99
18%
Off Over $0.00
-$50.22
Price After Coupon
$228.77
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$626.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21529705
This modern dressing table adopts a simple handle-free design with coffee gray wood as the main color. It perfectly integrates into the modern home style and creates an elegant and natural living environment.
- Modern style: simple handle-free design, suitable for modern home decoration.
- High-quality wood: Use high-quality wood, strong and durable.
- Multifunctional use: suitable for various usage scenarios such as bedroom, living room, etc.
- Large storage capacity: Ample storage space, easy to organize clothes.
- Versatile color: Coffee gray tone, easy to match with other furniture.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 29" (74 cm),36" (91 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Number of Drawers | 3,6 |
| Color | Coffee - Gray,Wood + Gray |
| Handle/Accent Material | No Handles, Knobs, or Accents |
| Height | Low (Under 36 in.),Standard (36 - 50 in.) |
| Length | Narrow (Under 38 in.),Standard (38 - 58 in.) |
| Material | Wood |
| Orientation | Horizontal,Vertical |
| Product Type | Double Dresser,Lingerie Chest/Semainier |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Cable Management | Cable Management Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service