1
/
23
1
/
23
$203.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $36.72 Coupon
Coupons Details
$167.27
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$203.99
18%
Off Over $0.00
-$36.72
Price After Coupon
$167.27
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$291.99
30% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21361361
This table lamp is known for its unique modern design style. Its flower-shaped lampshade is cleverly combined together, like a blooming flower, emitting a soft and dreamy light, creating a warm and comfortable home atmosphere. Whether placed in the bedroom or the living room, it can become an eye-catching decorative focus.
- Modern design: unique petal-shaped lampshade, highlighting the creativity and fashion of the design.
- High-quality material: metal lamp body with durable plastic lampshade to ensure long-term use.
- Colorful Choices: A variety of lampshade colors are available to personalize your home decoration.
- Diverse functions: LED touch switch, easy to use, suitable for various occasions.
- Energy saving and environmental protection: LED light source is used, which is energy-saving and has a long life, reducing the frequency of replacing bulbs.
Weights & Dimensions

| Length | 10" |
| Width | 10" |
| Height | 11“ |
| Base Width | 6" |
| Top Width | 10" |
| Shade Height | 11" |
Specifications
What's Included
Features
| Base Color | Black,White/ Cream,Purple,Blue,Orange |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,White,Orange,Blue,Purple,Multi-Color,Clear |
| Shade Material | Plastic |
| Shade Shape | Square |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Plug In Electric,Rechargeable |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Clear,White,Purple,Blue,Multi-Color,Orange |
| Size | 10 to 11 Inch |
| Fixture Height | 16 to 20 Inch |
| Fixture Type | Unique |
| Material | Metal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Up |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Backplate Width | 6" |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Touch |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service