1
/
10
1
/
10
$349.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$349.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$349.99
Price After Coupon
$349.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$842.99
58% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21074775
This modern bamboo arc floor lamp brings natural elements into your home with its stylish design. Whether in the living room or bedroom, it can add a warm lighting atmosphere to your space.
- Custom-made product, 3-5 day production time, non-returnable.
- The natural bamboo material allows the light to diffuse softly, creating a beautiful environment.
- The curved design fits perfectly in a reading nook or next to the sofa.
- LED bulb compatible, energy-saving and environmentally friendly, with longer service life.
- The adjustable lampshade makes light projection more flexible and meets different lighting needs.
- The metal base is sturdy, ensuring the stability of the lamp during use.
Weights & Dimensions
| Height | 73",81" |
| Width | 35.5",65" |
Specifications
What's Included
Features
| Features | without Remote |
| Shape | A,B,C |
| Fixture Height | 70 to 79 Inch |
| Shade Material | Bamboo |
| Fixture Type | Arc |
| Size | Large,Small |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Wood Color |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Material | Metal |
| Shade Shape | Drum |
| Style | Oriental |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service