1
/
26
1
/
26
$332.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $59.94 Coupon
Coupons Details
$273.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$332.99
18%
Off Over $0.00
-$59.94
Price After Coupon
$273.05
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$654.99
49% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21713787
This modern round metal side table not only has a simple and elegant appearance, but also has rotation and storage functions, which is particularly suitable for the flexible layout of modern homes.
- Made of high quality metal, sturdy and durable, with smooth surface and easy to clean.
- The rotatable design makes it easier to access the desktop, and the two storage compartments improve space utilization.
- The base design with wheels makes it more flexible to move, and it can easily adapt to different space requirements whether in the living room, bedroom or study.
- The green tabletop creates a fresh visual effect and is a bright color in home decoration, adding vitality to the interior space.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.),Tall (Over 28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 15" (38 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 16.5" (42 cm),29" (74 cm) |
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Swivel |
| Usage | Living Room |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Shape | Cylinder |
| Product Type | Chairside |
| Table Top Color | Beige,Black,Blue,Gray,Green,Orange,Pink,Red,White,Yellow |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Plastic/ Acrylic |
| Base Color | Black |
| Table Top Material | Metal |
| Size | 15"L x 15"W x 16.5"H,15"L x 15"W x 29"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Beige,Black,Blue,Burgundy,Green,Light Gray,Orange,Pink,White,Yellow |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Wheel |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service