1
/
14
1
/
14
$208.99
Claim $20.90 Coupon
Coupons Details
$188.09
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$208.99
10%
Off Over $0.00
-$20.90
Price After Coupon
$188.09
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$404.99
48% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210108819
This Scandinavian-style bedside table combines practicality and aesthetics, crafted from faux leather for added elegance and a modern feel. Its ingenious design makes it perfect for the bedroom, ideal for nighttime reading or storing personal belongings.
- Featuring two spacious drawers, this design facilitates organization and improves storage efficiency. It helps you easily store books, headphones, or other everyday items, keeping your space neat and organized.
- The faux leather countertop has a soft texture, is durable and easy to clean, and is suitable for displaying lamps, picture frames or decorations, creating a personalized little space.
- Available in multiple sizes to ensure a perfect match with different bed types, meet different space requirements, and enhance the overall harmony of the bedroom.
- A variety of soft colors are available to easily blend into various interior design styles, adding elegant colors and a warm atmosphere.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 14" (35 cm),16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | off-white,Cream,Khaki,Dark Gray,Light Gray |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Faux Leather |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,14"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Foldable | Fixed |
| Swivel | Fixed |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Baskets | Without Basket |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service