1
/
15
1
/
15
$113.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $20.52 Coupon
Coupons Details
$93.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$113.99
18%
Off Over $0.00
-$20.52
Price After Coupon
$93.47
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21696763
This modern glass swing arm wall lamp has a simple and stylish design. The glass lampshade emits warm and soft light, adding a touch of elegance and warmth to your bedroom. Its adjustable swing arm design not only makes the light source more flexible but also adds more convenience and comfort to modern home life.
- Modern design style, perfect for any home decoration.
- High-quality glass material provides soft light and is highly anti-glare.
- Adjustable swivel arm design to flexibly adapt to different lighting needs.
- Excellent decorative artwork, adding visual depth to the space.
- Very suitable for bedrooms, living rooms, or study rooms, enhancing the overall style of the space.
Weights & Dimensions

| Height | 16" |
| Width | 12.5" |
| Length | 7" |
| Fixture Depth | 12.5" |
| Backplate Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Switch Type | No Switch,Rocker |
| Fixture Type | Drum |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Glass Type | Smoke Grey |
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Brown,Cream,Smoky Gray |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Brown,Ivory/ Cream,Smoke Grey |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired,Plug In Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service