1
/
16
1
/
16
$311.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $56.16 Coupon
Coupons Details
$255.83
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$311.99
18%
Off Over $0.00
-$56.16
Price After Coupon
$255.83
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,519.99
79% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21583428
This table lamp adds a touch of luxury to any interior space with its modern and elegant design. Made of gold metal with a soft white fabric lampshade, it presents a simple yet stylish aesthetic. Whether placed in a living room or bedroom, it can be a striking decorative highlight. The lamp uses LED technology to provide energy-saving and environmentally friendly lighting, and is also compatible with incandescent and fluorescent lamps to meet the needs of different occasions.
- The metal structure ensures the durability of the lamp, and the high-quality materials make the lamp look new over time.
- A variety of bulb types are available, with strong compatibility to meet various lighting needs.
- The soft fabric lampshade filters the light and creates a warm atmosphere.
- The gold look adds a touch of elegance to any modern or classic decor.
- It is suitable for a variety of usage scenarios, from bedrooms to living rooms, and can enhance the taste of the space.
Weights & Dimensions

| Length | 12",10" |
| Width | 12",10" |
| Height | 24",19.5" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Base Color | Gold |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Barrel |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 19.5",24" |
| Power Source | Plug In Electric |
| Color | Gold |
| Fixture Height | 21 to 25 Inch,16 to 20 Inch |
| Fixture Type | Bedside / Standard |
| Material | Metal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Rocker |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service