1
/
8
1
/
8
$124.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $22.50 Coupon
Coupons Details
$102.49
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$124.99
18%
Off Over $0.00
-$22.50
Price After Coupon
$102.49
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$577.99
78% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2173174
This table lamp adopts a retro ceramic base and a delicate fabric drum-shaped lampshade. The overall design is simple and elegant, showing a unique fusion of classic and modern beauty. The elegant texture of the lampshade contrasts with the dark ceramic, which not only retains the traditional elements, but also gives the modern home a nostalgic artistic atmosphere.
- The elegant retro design is cleverly combined with modern elements to enhance the taste of your room.
- High-quality ceramic base ensures product texture and durability.
- Compatible with a variety of bulb types (LED, incandescent, fluorescent) to meet different lighting needs.
- The simple and low-key drum-shaped fabric lampshade adds a soft atmosphere to the room.
- Suitable for a variety of home environments such as living rooms and bedrooms, increasing the beauty and practicality of the space.
Weights & Dimensions
| Length | 23" |
| Width | 13" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Height | 21 to 25 Inch |
| Material | Fabric |
| Size | 12 to 13 Inch |
| Color | Black,White |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Drum |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service