1
/
19
1
/
19
$199.99
Claim Coupon
Coupons Details
$199.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$199.99
Price After Coupon
$199.99
Available Coupons
$819.99
76% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21386212
This solar column light shines even more in the courtyard with its elegant retro design. The seamless black metal structure combined with exquisite glass exudes a perfect fusion of classic and modern.
- The lamp body is made of durable metal and has excellent waterproof and weather-resistant performance.
- The solar power supply system is environmentally friendly and energy-saving, and automatically senses changes in light for charging and lighting.
- High-quality glass lamp body design with strong light transmittance, bringing soft and even light at night.
- Exquisite splicing technology and material selection make the lamp durable and keep in the best condition for a long time.
- The combination of modern and classical design is suitable for different architectural styles and enhances the overall aesthetics.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Height | 11",18"(45.72cm) |
| Width | 10",21.5" |
| Quantity | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Color Temperature | Color-Changing |
| Material | Metal |
| Power Source | Solar |
| Size | 18",21.5" |
| Color | Black,Bronze |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service