1
/
16
1
/
16
$64.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $11.70 Coupon
Coupons Details
$53.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$64.99
18%
Off Over $0.00
-$11.70
Price After Coupon
$53.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$193.99
66% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21422635
This retro wall lamp uses colorful glass materials and combines classic design style. It perfectly integrates into the bedroom environment of modern homes and brings you soft lighting and visual enjoyment.
- The retro design style adds nostalgia and elegance to the space.
- Made of high-quality glass, the light is soft and even, providing a comfortable lighting experience.
- An ideal decoration for bedrooms, enhancing the overall beauty of your home.
- The hard-wired power supply design can achieve a stable lighting effect, combining beauty and practicality.
- Suitable for various bulb types, you can choose freely according to your needs.
Weights & Dimensions

| Height | 10",9" |
| Width | 12" |
| Length | 8",6.5" |
| Shade Width | 8",6.5" |
| Backplate Width | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Brown,White,Green |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shape | Flower,Bell,Dome,Geometric |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Switch Type | Wall Control |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under,10 to 14 Inch |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Frosted |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service