1
/
18
1
/
18
$117.99
Claim $11.80 Coupon
Coupons Details
$106.19
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$117.99
10%
Off Over $0.00
-$11.80
Price After Coupon
$106.19
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$322.99
63% OFF
Shipping fees will be calculated at checkout.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21694036
This chandelier features a colorful glass lampshade, presenting a unique and elegant visual effect, making it an ideal choice for your home decoration.
- Elegant retro style design can enhance the taste and temperament of any room.
- High-quality transparent glass material with good light transmittance creates a warm and comfortable environment.
- Suitable for a variety of occasions, perfect for kitchens, restaurants, bedrooms and other usage scenarios.
- The adjustable chandelier length design can flexibly meet different space and decoration requirements.
Weights & Dimensions

| Length | 10.5",8" |
| Width | 10.5",8" |
| Fixture Height | 10",6" |
| Canopy Width | 5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide) |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Feature | Hanging |
| Glass Type | Clear Glass,White Glass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Blue-Clear,Gold/ Blue,Gold/ Transparent,Gold-White,Transparent/ Gold |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Wood |
| Shade Material | Glass |
| Shade Color | Blue,Clear |
| Mounting Type | Rope |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service