1
/
15
1
/
15
$652.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $117.54 Coupon
Coupons Details
$535.45
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$652.99
18%
Off Over $0.00
-$117.54
Price After Coupon
$535.45
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,023.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21707501
This bar table perfectly combines modern design with country style. The elegant dark brown wood texture makes the whole space feel warm and natural. Its sturdy fixed design provides stable support, making it an ideal choice whether it is used for daily dining or social gatherings.
- The design style is classic yet modern, combining elements of nature and fashion, adding a trendy feel to the home.
- Made of high-quality solid wood, it has clear surface texture and delicate touch, bringing you visual and tactile enjoyment.
- The structure is stable, the service life is long, and it is not easy to deform, which ensures the safety and reliability in use.
- Make long periods of sitting and standing more comfortable and support your daily life and leisure activities.
- It is suitable for a variety of family occasions, whether it is a dining room, kitchen or living room, it can be perfectly combined with it to make the space distribution more reasonable.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Object Options | Leg |
| Usage | Bar |
| Design | Fixed Top |
| Product Type | Bar Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Sled |
| Base Color | Brown |
| Base Wood Species | Pine |
| Table Base Material | Wood |
| Table Top Color | Brown |
| Color | Brown |
| Top Wood Species | Pine |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Modern |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H,86.6"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service