1
/
16
1
/
16
$666.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $120.06 Coupon
Coupons Details
$546.93
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$666.99
18%
Off Over $0.00
-$120.06
Price After Coupon
$546.93
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,115.99
68% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21674752
This modern bar table features a solid wood tabletop and metal stand. It is beautifully designed, durable and will add a touch of elegance to your home space.
- The simple and modern design is suitable for placement in home bars, kitchens or restaurant corners to improve space utilization efficiency.
- A variety of sizes are available to suit different space requirements, providing you with flexible usage options.
- The metal tripod design with footrest not only increases stability but also improves comfort.
- The perfect combination of wood and metal shows a retro yet fashionable style, making it the highlight of any interior decoration.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Object Options | Leg |
| Design | Fixed Top |
| Product Type | Bar Table |
| Finish Type | Unfinished |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Table Base Type | Trestle |
| Base Color | Black |
| Table Base Material | Metal |
| Table Top Color | Brown |
| Color | Brown |
| Top Wood Species | Solid Wood |
| Top Shape | Rectangular |
| Style | Modern |
| Size | 47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H,78.7"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | With Footrest |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Feature | Footrest |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service