1
/
9
1
/
9
$469.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $84.60 Coupon
Coupons Details
$385.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$469.99
18%
Off Over $0.00
-$84.60
Price After Coupon
$385.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,124.99
78% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21660758
This classic retro style Bar table fits perfectly into any interior decoration and adds a warm atmosphere.
- The sturdy metal legs combined with the wooden top not only provide stable support but also enhance the overall visual texture.
- Whether set up in a home bar, kitchen, or patio, this high table can bring you a diverse usage experience.
- Equipped with a footrest design, making you more comfortable when tasting wine or dining.
- The simple and elegant design makes it an ideal choice for family gatherings and leisure time.
Weights & Dimensions

| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 21.5" (55 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 21.5" (55 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Please Note | Table Only |
| Base Color | Black |
| Design | Fixed Top |
| Popular Table Lengths | 36 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Table Base Material | Iron |
| Table Top Color | Brown |
| Color | Brown |
| Top Shape | Round |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Legs |
| Usage | Bar |
| Handmade | Non-Handmade |
| Object Options | Leg |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Feature | Footrest |
| Footrest Included | With Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service