1
/
9
1
/
9
$1,682.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $302.94 Coupon
Coupons Details
$1,380.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,682.99
18%
Off Over $0.00
-$302.94
Price After Coupon
$1,380.05
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,889.99
66% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21684107
This wooden display cabinet is made of natural wood, and its simple design is both practical and beautiful, suitable for modern home style. The open storage space allows you to easily display your favorite collections or decorations.
- Natural wood texture ensures the product is sturdy and durable.
- Modern design style, suitable for many home decorations.
- Open storage space is convenient and improves space utilization.
- It can be placed in the living room, dining room or study room and is flexible and versatile.
- Unique open design makes it easy to display and access items.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 38" (97 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Storage Included | Storage Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Height | Short (Under 45 in.) |
| Color | Cherry |
| Design | Floor |
| Material | Wood |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Scandinavian |
| Wood Tone | Light Wood |
| Wood Type | Pine |
| Adjustable Shelves | Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Feature | Glass Doors |
| Number of Shelves | 5 |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service