1
/
26
1
/
26
$1,468.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $264.42 Coupon
Coupons Details
$1,204.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,468.99
18%
Off Over $0.00
-$264.42
Price After Coupon
$1,204.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,976.99
51% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21381990
This modern wooden display cabinet adopts a simple and elegant design, perfectly combining fashion and practicality, suitable for a variety of home use scenarios.
- The distinctive glass door design not only protects your collection, but also clearly displays the items in the cabinet, enhancing the visual beauty of the interior.
- There are three colors to choose from: black, natural and walnut, which can meet the needs of different home styles and add natural elements to the space.
- Provides three tiers of wooden shelving for added storage space, making it easy to organize and display tableware, books or decorative items.
- This display cabinet is particularly suitable for use in restaurants and living rooms to enhance the grade of the space. It is an ideal choice for displaying collectibles or commonly used items.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 45.5" (116 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 35.5" (90 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm),8" (20 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (45 - 90 in.) |
| Size | 35"L x 12"W x 46"H,35.4"L x 7.9"W x 45.7"H,47"L x 8"W x 46"H,47.2"L x 11.8"W x 45.7"H |
| Color | Black,Natural Finish,Nut-Brown |
| Design | Standard |
| Material | Wood |
| Product Type | Dining Hutch |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Type | Ash |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Feature | Glass Doors |
| Number of Shelves | 3 |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service