1
/
11
1
/
11
$297.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $53.64 Coupon
Coupons Details
$244.35
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$297.99
18%
Off Over $0.00
-$53.64
Price After Coupon
$244.35
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$512.99
42% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21610675
This bedside table features a smooth and elegant shape, showing a modern and simple style. The soft rounded design adds a touch of softness and tranquility to the bedroom space.
- The design style is simple and modern, highlighting elegance and fashion, and is impeccable both in terms of decoration and practicality.
- High-quality artificial leather feels delicate and soft, presents a luxurious visual effect, and is easy to clean and maintain.
- The two-drawer structure provides ample storage space, cleverly meeting your daily storage needs and with extremely high space utilization.
- The thoughtful anti-slip design ensures stability and safety during use, improving the user experience.
- Suitable for all kinds of home spaces, from bedrooms to living rooms, it can create a simple and warm home atmosphere and add a sense of quality to your life.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (49 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 16"L x 16"W x 19"H,18"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 19"H |
| Color | Black,Khaki,Light Gray,Off-White |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Pine |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Scandinavian |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service