1
/
19
1
/
19
$2,260.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $406.98 Coupon
Coupons Details
$1,854.01
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,260.99
18%
Off Over $0.00
-$406.98
Price After Coupon
$1,854.01
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$6,439.99
65% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21700270
This Nordic-style white cabinet, with its simple and elegant design, adds a touch of freshness to your home space, making every corner look tasteful.
- Exquisite wood materials ensure the durability and stability of the cabinets, making them look new over time.
- It is flexibly suitable for various occasions such as living rooms and bedrooms, providing ample storage space to meet your storage needs.
- The unique curved door design not only adds visual layers but also enhances the overall decorative sense.
- A variety of sizes are available to ensure perfect fit in small spaces and large rooms, increasing space utilization.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Locking | Non Lockable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Base Color | White |
| Base Material | Wood |
| Color | White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 31"L x 14"W x 35"H,39"L x 14"W x 35"H,47"L x 14"W x 35"H,63"L x 14"W x 35"H |
| Style | Scandinavian |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service