1
/
14
1
/
14
$847.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $152.64 Coupon
Coupons Details
$695.35
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$847.99
18%
Off Over $0.00
-$152.64
Price After Coupon
$695.35
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21484876
This modern Scandinavian style bar table presents a perfect combination of simplicity and elegance. The white stone tabletop exudes a natural and warm texture. It is not only strong and durable, but also adds a touch of freshness and purity to the home space.
- The table legs have open shelves for storing wine glasses and small items.
- The ribbed column and grid shelf storage not only provide visual enjoyment but also enhance practicality.
- The design is simple and stylish, suitable for a variety of home styles, making the space more modern.
- The stone tabletop is easy to clean and can be as bright and clean as new with just a light wipe.
- A variety of sizes are available to meet different space requirements. It is flexible and suitable for various small and large spaces.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 37" (95 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm),86.5" (220 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Stone |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Base Color | Gold,White |
| Size | 63"L x 18"W x 37"H,71"L x 18"W x 37"H,79"L x 18"W x 37"H,87"L x 18"W x 37"H,39"L x 18"W x 37"H,47"L x 18"W x 37"H,55"L x 18"W x 37"H |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Metal |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service