1
/
11
1
/
11
$2,368.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,368.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,368.99
Price After Coupon
$2,368.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,305.99
28% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21500530
This Scandinavian style bar table is dominated by simple and elegant white tones, perfectly embodying the essence of modern design and suitable for any home environment. The combination of smooth lines and minimalist structural design makes it visually refreshing and a finishing touch in the restaurant.
- The included storage function allows you to easily store various items and keep your desktop neat and organized.
- The design is sturdy and safe, ensuring the stability and durability of the table during long-term use.
- Easy to assemble, allowing you to quickly set up and dismantle, making moving to a different location effortless.
- The thoughtful height design conforms to ergonomic principles to ensure a comfortable use experience.
- Not only does it look beautiful, it's also easy to clean, keeping it looking as stylish as new.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 43" (110 cm),40.5" (103 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 43" (110 cm),41.5" (105.5 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Top Material | Wood |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Please Note | Table Only |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Popular Table Lengths | 42 inches |
| Size | 81"L x 20"W x 43"H,41"L x 20"W x 42"H |
| Style | Scandinavian |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Wood |
| Base Color | White |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Storage Included | Storage Included |
| Extendable / Collapsible Table | Extendable/ Collapsible,Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Feature | Storage |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service