1
/
13
1
/
13
$519.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$519.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$519.99
Price After Coupon
$519.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$625.99
17% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21856960
This Scandinavian style ivory glass door display cabinet stands out with its simple yet sophisticated design, perfectly fitting into modern home decor.
- The display cabinet is equipped with 1-2 adjustable shelves, which can flexibly store and display various collectibles and provide efficient space utilization.
- Single and double drawer options add extra storage space and provide convenience for daily use.
- The clear glass door provides excellent visual display while ensuring your collection is well protected.
- This product is suitable for collection display, home decoration and as the center point of special display, adding an elegant atmosphere to the room.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 20" (51 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 67" (170 cm),43" (110 cm) |
| Drawers Included | Drawers Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Style | Scandinavian |
| Color | White,Ivory |
| Product Type | Curio Cabinet |
| Design | Standard |
| Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 20"L x 12"W x 43"H,20"L x 12"W x 67"H |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Standard (45 - 90 in.),Short (Under 45 in.) |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Number of Shelves | 2,1 |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service